W ramach akcji „Biała Zima” w pierwszym tygodniu ferii w naszej szkole organizowane były różne zajęcia dla uczniów klas I-VI.

W poniedziałek Pani Bożena Konieczna, Pani Monika Kotula  i Pan Łukasz Zaremba pokazali uczniom, jak należy udzielać pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się, kogo należy poinformować w razie wypadku. Ćwiczyły także masaż serca i sztuczne oddychanie na fantomach.

We wtorek Panie Beata Stankiewicz i Małgorzata Potyrała wybrały się z dziećmi do kina i przeniosły się z nimi do Krainy Liliputów podczas oglądania bajki pt. „Podróże Guliwera”.

W środę Panie Emilia Landas i Małgorzata Potyrała zorganizowały „poranek filmowy”, podczas którego uczniowie oglądali filmy animowane. Reakcje dzieci podczas projekcji filmów świadczyły o tym, że świetnie się bawią i nie żałują, że czas ferii zimowych spędzają w szkole.

W czwartek w ramach „Spotkania za znana osobą” naszą szkołę odwiedził Pan Kazimierz Kopczak, nauczyciel matematyki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opolu. Pan Kopczak opowiadał uczniom o swojej pracy i zainteresowaniach matematycznych, a także przygotował dla nich ciekawe zagadki i zadania matematyczne. Po spotkaniu zorganizowane zostały konkursy z nagrodami m.in.: szachowy, warcabowy i plastyczny. Gdy dziewczynki brały udział w konkursie plastycznym, chłopcy próbowali swoich sił w grach strategicznych w pracowni komputerowej. Dzień zakończyliśmy projekcją filmu pt. „Eragon” pod okiem Pani Emilii Landas i Pani Anny Księżyk.

W piątek dzieci wraz z Paniami: Barbarą Kopczak i Danielą Walecko oraz Panem Henrykiem Wrześniewskim pojechały do Nysy. Uczniowie zwiedzali piękne miasto,          a także spotkali się z księdzem, Piotrem Burczykiem.

Tydzień minął w oka mgnieniu, a akcję „Biała zima” zorganizowaną w naszej szkole należy zaliczyć do udanych.

 

Tańce, hulanki, swawola  - tak oto można by podsumować to, co działo się 1 lutego 2011 r. na balu karnawałowym zorganizowanym dla klas IV – VI przez Panią Beatę Stankiewicz. Dzieci uwielbiają się przebierać, tańczyć i śmiać. Również na naszym balu nie zabrakło przebierańców. Ile osób, tyle było wspaniałych, barwnych i bardzo pomysłowych strojów. Wszyscy uczestniczyli w wielu konkursach, ale jak to zawsze w konkursach bywa, tylko niektórzy zwyciężyli:

- Królem i Królową Balu zostali Michał Woś i Paulina Bronek (kl.V),

- konkurs na najlepszy strój karnawałowy wygrał Damian Wiercimok (kl.V), drugie miejsce zajęła Angelika Wiercimok (kl. VI), a trzecie - Paulina Bronek (kl.V)

- konkurs na taniec solowy – I miejsce zajął Michał Woś (kl.V), II miejsce przyznano  Karolinie Nowotny (kl.IV), a III miejsce - Alicji Pudełko (kl. IV)

Wszyscy bawiliśmy się przy wspaniałej muzyce. Podczas przerwy był również czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Beata Stankiewicz

 

02.12.2010 r. uczniowie naszej szkoły biorący udział w projekcie In English - mówię i liczę wraz z nauczycielem prowadzącym Panią Emilią Landas pojechali do Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu, aby wziąć udział w lekcji pokazowej.
Zajęcia o tematyce: Kings and Queens of England - 1000 years of 40 monarchs (Królowie i Królowe Anglii - 1000 lat 40 monarchów) prowadzone były przez native speakera z Wielkiej Brytanii, Panią Annę Letowt - Vorbek, która zrobiła na uczniach ogromne wrażenie. Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach prowadzonych przez obcokrajowca i w obcym języku.
Po lekcji pokazowej dla uczestników zagwarantowany był ciepły obiad.
To nie ostatnia nasza wizyta w Kolegium, ponieważ w przyszłym semestrze również wybieramy się na lekcje pokazową, tym  razem jednak prowadzoną przez native speakera z Ameryki i o tejże tematyce.

Emilia Landas

 

W środę, 24 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa, na której bawili się uczniowie klas IV-VI. Jak zwykle nasi wychowankowie stanęli na wysokości zadania i przygotowali salę, poczęstunek oraz wybrali repertuar muzyczny. Były tańce, hulanki, zabawy oraz jak na prawdziwą zabawę andrzejkową przystało - wróżby. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że impreza była udana, a ponieważ jest to ostatnia dyskoteka w tym roku kalendarzowym, uczniowie już z niecierpliwością wyczekują przyszłego roku.

Emilia Landas

 

W dniu 10.11.2010 r. odbył się apel z okazji Święta Niepodległości.

 
More Articles...
Tłumacz
Programy

Zegar